Full Results (big excel file!)

Powerof10 Results Stage 1 (easier reading!)

Powerof10 Results Stage 2 (easier reading!)

Results from Stage 3

LUCA Outdoor Series Championship 2017
Position Team Stage 1 Stage 2 Stage 3 Total
1 UCL 182 210 203 595
2 LSE 104 168 182 454
3 King’s 132 146 171 449
4 Imperial 57 26 69 152
5 SMU 83 7 0 90
6 Essex 34 14 25 73
7 Reading 0 7 56 63
8 QMUL 28 11 14 53
9 RHUL 14 8 15 37
10 Roehampton 0 12 19 31
11 Brunel 21 0 4 25
12 Barts 0 0 17 17
13 UEL 1 12 0 13
14= UofL 7 0 2 9
14= STG 5 0 4 9
14= RVC 0 0 9 9

 

University of London Outdoor Championships
Position Team Total
1 UCL 233
2 LSE 209
3 King’s 201
4 RHUL 27
5 QMUL 14
6 RVC 12
7 Barts 10
8 STG 6
9 UofL 3

 

LUCA Medals Table
Team Gold Silver Bronze Total
UCL 16 9 13 38
LSE 9 7 13 29
King’s 7 11 6 24
Imperial 3 4 2 9
SMU 0 3 1 4
Essex 0 3 0 3
QMUL 1 0 2 3
Roehampton 1 0 1 2
Reading 0 1 1 2
RHUL 1 0 0 1
STG 0 1 0 1
Barts 1 0 0 1
Brunel 0 0 0 0
UEL 0 0 0 0
UofL 0 0 0 0
RVC 0 0 0 0

 

Men’s 110mH
Pos Name Team Stage 1 Stage 2 Stage 3 Overall Best Result
1 Jonathan Burton King’s 0 7 5 12 21.36
2 Ben Thomas LSE 0 5 4 9 23.82
3 Hamish Mundell LSE 0 0 7 7 20.58
4 Jake Harrison UCL 0 0 3 3 39.14
5 0
6 0
7 0
8 0
9 0
10 0
11 0
12 0
13 0
14 0
15 0
16 0
17 0
18 0
Women’s 100mH
Pos Name Team Stage 1 Stage 2 Stage 3 Overall Best Result
1 Sarah Murphy UCL 5 7 5 17 18.59
2 Ruth Verhoeff King’s 7 0 4 11 18.91
3 Leilani Stacy LSE 0 5 3 8 19.12
4 Filipa McQueen Essex 0 0 7 7 16.03
5 Emma Simpson Dore UCL 0 4 2 6 22.58
6 0
7 0
8 0
9 0
10 0
11 0
12 0
13 0
14 0
15 0
16 0
17 0
18 0
Men’s 100m
Pos Name Team Stage 1 Stage 2 Stage 3 Overall Best Result
1 Clyde Anucha QMUL 7 7 7 21 11.1
2 Tom Mort UCL 0 5 2 7 11.611
3 Hamish Mundell LSE 4 3 0 7 11.483
4 Tom Sanders RHUL 0 4 3 7 11.63
5 Montel Maruziva Reading 0 0 5 5 11.34
6 Mahmoud Barrie Imperial 5 0 0 5 11.356
7 Karl Tucker Reading 0 0 4 4 11.35
8 Harry Browning King’s 3 0 0 3 11.484
9 Dan Richards King’s 1 2 0 3 11.641
10 Tolu Ojora QMUL 2 0 0 2 11.49
11 Remie Wheeler UCL 0 1 0 1 11.98
12 0
13 0
14 0
15 0
16 0
17 0
18 0
Women’s 100m
Pos Name Team Stage 1 Stage 2 Stage 3 Overall Best Result
1 Yasmin Lakin LSE 7 7 7 21 12.38
2 Toyin Olufemi Essex 3 4 3 10 13.39
3 Tabita Botuli Roehampton 0 5 5 10 12.83
4 Chloe Hocking King’s 2 3 1 6 13.58
5 Danae Jeanclos Essex 5 0 0 5 13.31
6 Hannah Freeman RHUL 4 0 0 4 13.5
7 Amy Mat King’s 0 2 2 4 13.78
8 Filipa McQueen Essex 0 0 4 4 13.16
9 Rhianna Madden-Hansle UCL 1 0 0 1 13.9
10 Jasmine Balloch UCL 0 1 0 1 15.32
11 0
12 0
13 0
14 0
15 0
16 0
17 0
18 0
Men’s 200m
Pos Name Team Stage 1 Stage 2 Stage 3 Overall Best Result
1 Tom Sanders RHUL 2 4 7 13 23.48
2 Harry Browning King’s 5 5 3 13 23.44
3 Dan Richards King’s 1 3 5 9 23.56
4 Tolu Ojora QMUL 7 0 0 7 23.13
5 Hamish Mundell LSE 0 7 0 7 23.33
6 Tom Mort UCL 0 0 4 4 23.6
7 Paul Singleton Essex 4 0 0 4 23.83
8 Rahmiah Ellington Essex 3 0 0 3 23.84
9 Iyaz Butt King’s 0 2 0 2 25.08
10 Thomas Boutelle King’s 0 0 2 2 24.18
11 Andrey Rogach UofL 0 0 1 1 24.23
12 Mohamed Soufiane Fdal King’s 0 1 0 1 25.32
13 0
14 0
15 0
16 0
17 0
18 0
Women’s 200m
Pos Name Team Stage 1 Stage 2 Stage 3 Overall Best Result
1 Tabita Botuli Roehampton 0 7 7 14 25.85
2 Toyin Olufemi Essex 3 5 5 13 28.03
3 Chloe Hocking King’s 4 4 4 12 28.27
4 Amy Mat King’s 2 3 3 8 28.75
5 Sian Wyn Jones Brunel 7 0 0 7 27.49
6 Berenice van Moere King’s 5 0 0 5 27.76
7 Rosanna Jacobs Reading 0 0 2 2 29.33
8 Emma Butcher UCL 0 2 0 2 29.37
9 Leilani Stacy LSE 1 1 0 2 30.88
10 Charlotte Newell RHUL 0 0 1 1 31.32
11 0
12 0
13 0
14 0
15 0
16 0
17 0
18 0
Men’s 400Hm
Pos Name Team Stage 1 Stage 2 Stage 3 Overall Best Result
1 Hamish Mundell LSE 7 7 7 21 01:00.24
2 Thomas Cavailhes King’s 5 0 0 5 01:03.06
3 Davide De Santis LSE 0 0 5 5 01:07.66
4 George Bettsworth LSE 0 5 0 5 01:17.39
5 Karl Johnston Essex 4 0 0 4 01:07.23
6 Jonathan Burton King’s 0 0 4 4 01:09.40
7 Conor Murphy Barts 0 0 3 3 01:11.15
8 Callum Matthews Imperial 3 0 0 3 01:37.91
9 Jake Harrison UCL 0 0 2 2 01:22.84
10 0
11 0
12 0
13 0
14 0
15 0
16 0
17 0
18 0
Women’s 400Hm
Pos Name Team Stage 1 Stage 2 Stage 3 Overall Best Result
1 Emma Simpson Dore UCL 7 4 3 14 01:19.62
2 Yasmin Lakin LSE 0 7 4 11 01:16.02
3 Sarah Murphy UCL 4 5 1 10 01:24.75
4 Rosanna Jacobs Reading 0 0 7 7 01:14.19
5 Ruth Verhoeff King’s 0 0 5 5 01:15.96
6 Kathrine Petersen UCL 5 0 0 5 01:40.34
7 Leilani Stacy LSE 0 0 2 2 01:20.93
8 0
9 0
10 0
11 0
12 0
13 0
14 0
15 0
16 0
17 0
18 0
Men’s 400m
Pos Name Team Stage 1 Stage 2 Stage 3 Overall Best Result
1 Harry Browning King’s 0 7 2 9 54.05
2 Charlie Baldwin SMU 7 0 0 7 51.74
3 Tolu Ojora QMUL 0 0 7 7 52.41
4 Nick Hinchley UCL 1 5 1 7 55.22
5 Karl Tucker Reading 0 0 5 5 52.69
6 Jonathan Beharrell SMU 5 0 0 5 52.87
7 Mattia Pinto King’s 2 0 3 5 53.77
8 Alex Williams-Baffoe Brunel 4 0 0 4 53.19
9 Emmett Thompson UCL 0 0 4 4 53.7
10 Davide De Santis LSE 0 4 0 4 57.14
11 Isaac Scott UCL 3 0 0 3 54.21
12 Ben Thomas LSE 0 3 0 3 58.58
13 0
14 0
15 0
16 0
17 0
18 0
Women’s 400m
Pos Name Team Stage 1 Stage 2 Stage 3 Overall Best Result
1 Emma Simpson Dore UCL 4 7 5 16 65.75
2 Berenice van Moere King’s 7 0 0 7 62.2
3 Alice Rorke Reading 0 0 7 7 65.04
4 Sian Wyn Jones Brunel 5 0 0 5 64.96
5 Dasha Gunchenko LSE 0 0 4 4 83.35
6 Shannon Anderson SMU 3 0 0 3 67.37
7 0
8 0
9 0
10 0
11 0
12 0
13 0
14 0
15 0
16 0
17 0
18 0
Men’s 800m
Pos Name Team Stage 1 Stage 2 Stage 3 Overall Best Result
1 Isaac Scott UCL 4 7 5 16 02:02.59
2 Max Thorp Imperial 1 4 3 8 02:10.46
3 Shaun Wyllie SMU 7 0 0 7 02:01.59
4 Hal Davidson Roehampton 0 0 7 7 02:02.95
5 George Bettsworth LSE 0 5 1 6 02:10.65
6 Jeremy Barnes SMU 5 0 0 5 02:03.47
7 Alexander Lazutin Brunel 0 0 4 4 02:05.09
8 Amrik Gill LSE 3 0 0 3 02:10.63
9 Jonathan Burton King’s 0 3 0 3 02:17.69
10 Nick Magrane UCL 2 0 0 2 02:12.41
11 Luke Gunter UofL 0 0 2 2 02:11.75
12 Richard Sun QMUL 0 2 0 2 02:19.69
13 Abhilash Sivaraman UCL 0 1 0 1 02:22.88
14 0
15 0
16 0
17 0
18 0
Women’s 800m
Pos Name Team Stage 1 Stage 2 Stage 3 Overall Best Result
1 Emma Butcher UCL 5 7 7 19 0.001608912
2 Naomi Taschimowitz UCL 7 0 0 7 0.001579167
3 Alex Mundell Imperial 3 0 4 7 0.001668519
4 Candyce Billy UCL 0 0 5 5 0.001648958
5 Leilani Stacy LSE 0 5 0 5 0.00197662
6 CHloe Thornton UCL 4 0 0 4 0.001638079
7 Freddie Neal King’s 0 4 0 4 0.00199537
8 Calvi Thompson King’s 0 0 3 3 0.001720602
9 Jenny Richards UCL 0 3 0 3 0.002003935
10 VIctoria Addison King’s 0 0 2 2 0.001952083
11 Caitlin McIlwain LSE 0 0 1 1 0.002014468
12 0
13 0
14 0
15 0
16 0
17 0
18 0
Men’s 1500m
Pos Name Team Stage 1 Stage 2 Stage 3 Overall Best Result
1 Antonin Boissin LSE 0 5 4 9 04:21.46
2 Ben Bradley SMU 7 0 0 7 04:01.32
3 Amrik Gill LSE 0 0 7 7 04:16.06
4 Joseph Shaw King’s 0 7 0 7 04:22.32
5 Nick Beatty UCL 1 0 5 6 04:11.96
6 Ryan Green SMU 5 0 0 5 04:01.67
7 Isaac Scott UCL 0 4 0 4 04:37.41
8 Christian Von Eitzen SMU 4 0 0 4 04:04.54
9 Matthew Arnold SMU 3 0 0 3 04:05.22
10 Fabian Bylehn UCL 0 0 3 3 04:34.21
11 Emmett Thompson UCL 0 3 0 3 04:59.00
12 Euan Campbell SMU 2 0 0 2 04:11.45
13 Manish Kunwar King’s 0 0 2 2 04:38.99
14 Tom Mort UCL 0 2 0 2 05:22.58
15 Daniel Tang King’s 0 1 0 1 05:28.02
16 Duncan Hunter Imperial 0 0 1 1 04:58.90
17 0
18 0
Women’s 1500m
Pos Name Team Stage 1 Stage 2 Stage 3 Overall Best Result
1 Kate Olding Imperial 4 0 7 11 04:53.03
2 Chloe Dearman Reading 0 7 3 10 05:16.16
3 Naomi Taschimowitz UCL 7 0 0 7 04:38.52
4 Gintare Juknyte UEL 1 5 0 6 05:13.01
5 Lilly Coward SMU 5 0 0 5 04:43.30
6 Sarah Johnson Imperial 0 0 5 5 05:03.29
7 Emma Rowland RHUL 0 0 4 4 05:23.57
8 Lucy Wright UCL 0 4 0 4 06:34.48
9 Rebecca Johnson UCL 3 0 0 3 05:00.40
10 Calvi Thompson King’s 2 0 0 2 05:12.89
11 Ophélie Meuriot Imperial 0 0 2 2 06:11.17
12 Dasha Gunchenko LSE 0 0 1 1 06:26.36
13 0
14 0
15 0
16 0
17 0
18 0
Men’s 3000SC
Pos Name Team Stage 1 Stage 2 Stage 3 Overall Best Result
1 Joseph Shaw King’s 5 0 14 19 10:22.41
2 Jonathan Burton King’s 0 0 10 10 11:31.91
3 Fabian Bylehn UCL 0 0 8 8 12:04.43
4 Duncan Tomlin UofL 7 0 0 7 09:41.00
5 Ben Thomas LSE 3 0 4 7 13:04.15
6 Duncan Ingram Imperial 0 0 6 6 12:31.00
7 Matthew Jones QMUL 4 0 0 4 11:07.30
8 Abhilash  Sivaraman UCL 0 0 2 2 13:05.88
9 0
10 0
11 0
12 0
13 0
14 0
15 0
16 0
17 0
18 0
Women’s 2000SC
Pos Name Team Stage 1 Stage 2 Stage 3 Overall Best Result
1 Becky Pease Barts 0 0 14 14 08:26.47
2 Meera Al Omrani UCL 5 0 6 11 10:10.31
3 Georgie Kirby UCL 0 0 10 10 09:18.90
4 Louise Belmans UCL 0 0 8 8 09:25.26
5 Kathrine Petersen UCL 7 0 0 7 09:39.10
6 Yasmin Lakin LSE 0 0 4 4 11:06.69
7 0
8 0
9 0
10 0
11 0
12 0
13 0
14 0
15 0
16 0
17 0
18 0
Men’s 50000m
Pos Name Team Stage 1 Stage 2 Stage 3 Overall Best Result
1 Henry Murdoch UCL 0 7 4 11 17:29.12
2 Gabriel Collison UCL 7 0 0 7 15:14.98
3 Grey Grierson UCL 0 0 7 7 15:48.74
4 Thomas Butler SMU 5 0 0 5 15:17.67
5 Manish Kunwar King’s 0 0 5 5 17:09.99
6 Matt Douthwaite Imperial 0 5 0 5 17:56.59
7 Theo Bourgery LSE 0 3 2 5 18:25.72
8 Abdulqani Sharif SMU 4 0 0 4 15:28.64
9 Luis Munoz Heinen Imperial 0 4 0 4 17:58.41
10 Andre Coggins SMU 3 0 0 3 15:28.89
11 Jack McKeon Imperial 0 0 3 3 18:04.92
12 Adam Moore SMU 2 0 0 2 15:30.36
13 Richard Sun QMUL 0 2 0 2 18:27.64
14 Charlie Haywood UCL 1 0 0 1 15:44.96
15 Benjamin Abbott Essex 0 0 1 1 19:03.99
16 Abhilash Sivaraman UCL 0 1 0 1 20:10.45
17 0
18 0
Women’s 5000m
Pos Name Team Stage 1 Stage 2 Stage 3 Overall Best Result
1 Georgie Kirby UCL 0 7 5 12 19:47.35
2 Emily Moyes SMU 7 0 0 7 17:26.23
3 Caitlin McIlwain LSE 0 0 7 7 19:11.24
4 Rebecca Howard SMU 5 0 0 5 17:29.03
5 Megan Powell King’s 0 5 0 5 20:04.51
6 Milly Ames UCL 0 4 0 4 20:52.41
7 Molly O’Donnell STG 0 0 4 4 21:08.57
8 Katie Austin SMU 4 0 0 4 22:32.99
9 Emma Kerr UCL 0 0 3 3 22:08.63
10 Anna Weston SMU 3 0 0 3 22:33.00
11 Lynda Cameron King’s 0 0 2 2 22:08.64
12 Meera Al Omrani UCL 2 0 0 2 22:56.65
13 Ophélie Meuriot Imperial 0 0 1 1 23:55.77
14 Valentina Rojas RHUL 1 0 0 1 24:36.60
15 0
16 0
17 0
18 0
Men’s 10000
Pos Name Team Stage 1 Stage 2 Stage 3 Overall Best Result
1 Daniel Garcia Rasines Imperial 7 0 0 7 35:10.75
2 Jack Dickenson STG 5 0 0 5 36:37.57
3 Richard Sun QMUL 4 0 0 4 36:57.85
4 Sean Rowan UCL 3 0 0 3 37:12.70
5 Benjamin Abbott Essex 2 0 0 2 38:22.25
6 Nolan Condron UCL 1 0 0 1 39:58.57
7 0
8 0
9 0
10 0
11 0
12 0
13 0
14 0
15 0
16 0
17 0
18 0
Women’s 10000m
Pos Name Team Stage 1 Stage 2 Stage 3 Overall Best Result
1 Milly Ames UCL 7 0 0 7 41:47.81
2 Emma Kerr UCL 5 0 0 5 46:13.45
3 Louise Belmans UCL 4 0 0 4 46:44.99
4 0
5 0
6 0
7 0
8 0
9 0
10 0
11 0
12 0
13 0
14 0
15 0
16 0
17 0
18 0
Men’s 4X100
Pos Name Team Stage 1 Stage 2 Stage 3 Overall Best Result
1 KCL King’s 7 7 7 21 45.63
2 UCL UCL 4 4 5 13 46.71
3 LSE LSE 3 5 3 11 47.2
4 ESSX Essex 5 0 0 5 47.49
5 UCL B UCL 0 0 4 4 47.83
6 KCL B King’s 0 3 0 3 51.57
7 QMUL QMUL 2 0 0 2 47.97
8 ICL Imperial 1 0 1 2 48.84
9 LSE B LSE 0 2 0 2 56.9
10 READ Reading 0 0 2 2 48.02
11 0
12 0
13 0
14 0
15 0
16 0
17 0
18 0
Women’s 4X100
Pos Name Team Stage 1 Stage 2 Stage 3 Overall Best Result
1 KCL King’s 5 7 7 19 53.66
2 UCL UCL 7 5 5 17 56.4
3 LSE LSE 0 0 4 4 59.29
4 KCL B King’s 0 0 3 3 59.46
5 UCL B UCL 0 0 2 2 59.51
6 ICL Imperial 0 0 1 1 63.82
7 0
8 0
9 0
10 0
11 0
12 0
13 0
14 0
15 0
16 0
17 0
18 0
Men’s 4X400
Pos Name Team Stage 1 Stage 2 Stage 3 Overall Best Result
1 UCL UCL 7 7 5 19 03:42.14
2 LSE LSE 5 5 7 17 03:45.02
3 KCL King’s 4 0 4 8 03:50.04
4 UCL B UCL 0 0 3 3 04:08.83
5 ICL Imperial 0 0 2 2 04:19.19
6 0
7 0
8 0
9 0
10 0
11 0
12 0
13 0
14 0
15 0
16 0
17 0
18 0
Women’s 4X400
Pos Name Team Stage 1 Stage 2 Stage 3 Overall Best Result
1 UCL UCL 7 7 7 21 04:39.21
2 KCL King’s 5 5 5 15 04:55.67
3 KCL B King’s 0 0 4 4 05:06.05
4 UCL B UCL 0 0 3 3 05:11.91
5 LSE LSE 0 0 2 2 05:22.86
6 0
7 0
8 0
9 0
10 0
11 0
12 0
13 0
14 0
15 0
16 0
17 0
18 0
Medley
Pos Name Team Stage 1 Stage 2 Stage 3 Overall Best Result
1 UCL UCL 0 0 7 7 07:26.00
2 KCL King’s 0 0 5 5 07:26.85
3 ICL Imperial 0 0 4 4 07:49.55
4 READ Reading 0 0 3 3 07:58.91
5 LSE LSE 0 0 2 2 08:22.47
6 0
7 0
8 0
9 0
10 0
11 0
12 0
13 0
14 0
15 0
16 0
17 0
18 0
Men’s Shot
Pos Name Team Stage 1 Stage 2 Stage 3 Overall Best Result
1 Raul Rinken Imperial 7 0 5 12 10.47
2 Akanni Ade LSE 4 4 3 11 8.37
3 Wenhan Tan UCL 5 5 0 10 9.86
4 Daniel Cork RVC 0 0 7 7 13.85
5 Marius Razanauskas UEL 0 7 0 7 10.48
6 Nathan Standing SMU 3 2 0 5 7.66
7 Kulwinder Singh King’s 2 3 0 5 7.42
8 Sam Cunningham Reading 0 0 4 4 9.59
9 Randall Thomas King’s 1 0 2 3 6.5
10 James Davis Imperial 0 0 1 1 7.7
11 Emmett Thompson UCL 0 1 0 1 7.38
12 0
13 0
14 0
15 0
16 0
17 0
18 0
Women’s Shot
Pos Name Team Stage 1 Stage 2 Stage 3 Overall Best Result
1 Jenny Richards UCL 7 7 7 21 8.95
2 Louise Pech King’s 4 5 5 14 8.1
3 Anna Barnreuther LSE 5 0 4 9 8.25
4 Rhiann Van-Horne UCL 0 4 3 7 7.14
5 Liv Papaioannou Imperial 0 3 2 5 6.52
6 Sarah Murphy UCL 3 0 0 3 6.8
7 Leilani Stacy LSE 2 1 0 3 5.15
8 Freddie Neal King’s 0 2 0 2 6.06
9 Alex Mundell Imperial 0 0 1 1 5.79
10 0
11 0
12 0
13 0
14 0
15 0
16 0
17 0
18 0
Men’s Jevelin
Pos Name Team Stage 1 Stage 2 Stage 3 Overall Best Result
1 Michael McCagh LSE 7 7 7 21 41.78
2 Akanni Ade LSE 2 5 3 10 28.84
3 Wenhan Tan UCL 5 4 0 9 20.51
4 Sam Cunningham Reading 0 0 5 5 37.67
5 Raul Rinken Imperial 4 0 0 4 36.64
6 William Pickles King’s 0 0 4 4 32.97
7 Thomas Cavailhes King’s 3 0 0 3 30.41
8 Iyaz Butt King’s 0 3 0 3 17.83
9 Kulwinder Singh King’s 1 2 0 3 14.36
10 Thomas Boutelle King’s 0 0 2 2 30.87
11 James Davis Imperial 0 0 1 1 26.81
12 Daniel Tang King’s 0 1 0 1 9.43
13 0
14 0
15 0
16 0
17 0
18 0
Women’s Jevelin
Pos Name Team Stage 1 Stage 2 Stage 3 Overall Best Result
1 Rhiann Van-Horne UCL 0 7 7 14 32.35
2 Liv Papaioannou Imperial 4 5 4 13 22.37
3 Anna Barnreuther LSE 5 0 5 10 23.57
4 Jenny Richards UCL 3 4 3 10 20.09
5 Kirsty Bateman-Foley SMU 7 0 0 7 34.49
6 Yasmin Lakin LSE 0 3 0 3 14.7
7 Leilani Stacy LSE 2 0 1 3 12.85
8 Alex Mundell Imperial 0 0 2 2 15.88
9 0
10 0
11 0
12 0
13 0
14 0
15 0
16 0
17 0
18 0
Men’s Discus
Pos Name Team Stage 1 Stage 2 Stage 3 Overall Best Result
1 Akanni Ade LSE 5 7 5 17 26.42
2 Raul Rinken Imperial 7 0 7 14 36.38
3 Kulwinder Singh King’s 3 5 4 12 25.25
4 Nathan Standing SMU 4 0 0 4 25.72
5 Temitope Fisayo King’s 0 4 0 4 16.73
6 Daniel Tang King’s 0 3 0 3 15.81
7 Aymeric Faure LSE 0 0 3 3 19.34
8 Victor Yu Imperial 2 0 0 2 21.75
9 James Davis Imperial 0 0 2 2 17.69
10 Alfie Duffen UCL 0 2 0 2 12.95
11 Henry Murdoch UCL 0 0 1 1 17.65
12 Callum Matthews Imperial 1 0 0 1 16.47
13 0
14 0
15 0
16 0
17 0
18 0
Women’s Discus
Pos Name Team Stage 1 Stage 2 Stage 3 Overall Best Result
1 Jenny Richards UCL 7 7 7 21 26.46
2 Toyin Olufemi Essex 5 5 5 15 22.33
3 Anna Barnreuther LSE 4 0 4 8 20.39
4 Sarah Murphy UCL 0 4 0 4 14.47
5 Freddie Neal King’s 2 0 2 4 12
6 Jessica Prior Imperial 3 0 0 3 17.38
7 Rachel Finlay UCL 0 0 3 3 15.03
8 Jasmeet Kaur King’s 1 0 0 1 13.37
9 Ophélie Meuriot Imperial 0 0 1 1 9.45
10 0
11 0
12 0
13 0
14 0
15 0
16 0
17 0
18 0
Men’s Multi
Pos Name Team Stage 1 Stage 2 Stage 3 Overall Best Result
1 Tom Mort UCL 0 7 0 7 1947
2 Emmett Thompson UCL 0 5 0 5 1765
3 Ben Eastman LSE 0 4 0 4 1491
4 Randall Thomas King’s 0 3 0 3 1483
5 Kuran Kumar Pathak King’s 0 2 0 2 1396
6 Nathan Standing SMU 0 1 0 1 1346
7 0
8 0
9 0
10 0
11 0
12 0
13 0
14 0
15 0
16 0
17 0
18 0
Women’s Multi
Pos Name Team Stage 1 Stage 2 Stage 3 Overall Best Result
1 Emma Butcher UCL 0 7 0 7 1941
2 Jenny Richards UCL 0 5 0 5 1620
3 Leilani Stacy LSE 0 4 0 4 1556
4 Freddie Neal King’s 0 3 0 3 1412
5 0
6 0
7 0
8 0
9 0
10 0
11 0
12 0
13 0
14 0
15 0
16 0
17 0
18 0
Men’s High Jump
Pos Name Team Stage 1 Stage 2 Stage 3 Overall Best Result
1 Michael McCagh LSE 5 7 7 19 1.7
2 Kuran Kumar Pathak King’s 7 5 0 12 1.65
3 Tom Mort UCL 0 3 5 8 1.6
4 Nathan Standing SMU 4 4 0 8 1.6
5 Randall Thomas King’s 0 0 4 4 1.55
6 Aymeric Faure LSE 0 0 3 3 1.5
7 Ben Eastman LSE 0 2 0 2 1.55
8 Nick Hinchley UCL 0 0 2 2 1.2
9 Henry Murdoch UCL 0 1 0 1 1.35
10 0
11 0
12 0
13 0
14 0
15 0
16 0
17 0
18 0
Women’s High Jump
Pos Name Team Stage 1 Stage 2 Stage 3 Overall Best Result
1 Yasmin Lakin LSE 7 7 5 19 1.35
2 Leilani Stacy LSE 0 5 7 12 1.35
3 Jenny Richards UCL 5 3 1 9 1.25
4 Freddie Neal King’s 4 2 3 9 1.3
5 Emma Butcher UCL 3 4 2 9 1.25
6 Rosanna Jacobs Reading 0 0 4 4 1.3
7 Chloe Hocking King’s 2 0 0 2 1.25
8 0
9 0
10 0
11 0
12 0
13 0
14 0
15 0
16 0
17 0
18 0
Men’s Triple Jump
Pos Name Team Stage 1 Stage 2 Stage 3 Overall Best Result
1 Temitope Fisayo King’s 7 7 7 21 12.59
2 Hamish Mundell LSE 0 3 3 6 8.98
3 Peter Kirabo UCL 5 0 0 5 13.41
4 George Bettsworth LSE 0 5 0 5 10.56
5 Thomas Boutelle King’s 0 0 5 5 11.21
6 Alex Williams-Baffoe Brunel 4 0 0 4 11.88
7 Henry Murdoch UCL 0 4 0 4 8.99
8 Antonin Boissin LSE 0 0 4 4 10.68
9 0
10 0
11 0
12 0
13 0
14 0
15 0
16 0
17 0
18 0
Women’s Triple Jump
Pos Name Team Stage 1 Stage 2 Stage 3 Overall Best Result
1 Yasmin Lakin LSE 7 7 7 21 10.69
2 Louise Pech King’s 5 5 5 15 8.83
3 Sarah Murphy UCL 0 4 3 7 7.83
4 Rhianna Madden-Hansle UCL 4 0 2 6 7.74
5 Leilani Stacy LSE 0 0 4 4 8.51
6 Jasmeet Kaur King’s 3 0 0 3 8.74
7 0
8 0
9 0
10 0
11 0
12 0
13 0
14 0
15 0
16 0
17 0
18 0
Men’s Long Jump
Pos Name Team Stage 1 Stage 2 Stage 3 Overall Best Result
1 Temitope Fisayo King’s 7 7 7 21 6.04
2 David Weng Wei Fong Imperial 3 5 5 13 5.58
3 Dan Richards King’s 2 4 3 9 5.54
4 Christian Pugsley UCL 5 0 1 6 4.92
5 Thomas Boutelle King’s 4 0 2 6 5.55
6 Arnie Patel UCL 0 0 4 4 5.92
7 Michael McCagh LSE 0 3 0 3 5.47
8 Davide De Santis LSE 0 2 0 2 4.82
9 Harry Cole QMUL 1 0 0 1 5
10 Henry Murdoch UCL 0 1 0 1 4.12
11 0
12 0
13 0
14 0
15 0
16 0
17 0
18 0
Women’s Long Jump
Pos Name Team Stage 1 Stage 2 Stage 3 Overall Best Result
1 Yasmin Lakin LSE 7 7 7 21 4.71
2 Louise Pech King’s 1 5 4 10 3.89
3 Sarah Murphy UCL 0 4 3 7 3.82
4 Hannah Freeman RHUL 5 0 0 5 4.83
5 Rosanna Jacobs Reading 0 0 5 5 4.59
6 Leilani Stacy LSE 4 0 1 5 3.95
7 Rhianna Madden-Hansle UCL 3 0 2 5 4.1
8 Lucy Wright UCL 0 3 0 3 2.6
9 Jasmeet Kaur King’s 2 0 0 2 3.92
10 0
11 0
12 0
13 0
14 0
15 0
16 0
17 0
18 0